3.Kapitola-Vysvětlení je ještě daleko

25. února 2009 v 17:07 | chantal |  Mít rád je víc, než milovat
Zdravím! Je tu další kapitola. Pokračování HJP je momentálně ve hvězdách, protože ta nepotřebná věc, tuším, že se tomu říká škola, si žádá moji pozornost
Tak si vychutnejte čtení a nezapomeňte na komentíky, protože ty mě vyburcují k ještě větší snaze
Chantal
"Není nad krásné letní ráno, co říkáš?" Cath věděla, že tohle je způsob Draca, jak se vyrovnat s problémem, když si s ním neví rady ... předstírat, že se nic nestalo.
"I tobě dobré ráno, Draco. Jsem ráda, že už je ti lépe. Chtěla bych si s tebou promluvit, dokud tu Harry s Hermionou nejsou ..."
"Počkej Cath, zřejmě vím, co mi chceš říct a slibuju, že se budu snažit, ale Potter ..." Cath ho přerušila. "Jestli se opravdu hodláš snažit, tak první krok k tomu, aby ti věřili je, že jim přestaneš říkat příjmením. Já vím, čeho se bojíš, ale Harry ani Hermiona takoví nejsou, když si jejich důvěru získáš, tak ji jen tak neztratíš." Draco se jí podíval do očí.
"Dobře, koneckonců vím, že je v mém vlastním zájmu s nimi vycházet, teď ale na chvíli opusťme mě. Hodláš jim a především ... Harrymu, říct všechno?"
"Ne, prozatím ne."
"Ale pravda by ti zajistila, že by ti taky začali věřit. Myslí si o tobě, že jsi proradná holka ze zmijozelu."
"Vážně? No, řeknu jim to, co zrovna teď potřebují vědět. O tom dalším ještě pomlčím. A ty se o tom také nebudeš zmiňovat ani nic naznačovat, je ti to jasné?"
"A o čem se nemám zmiňovat, abych v tom neměl zmatek?"
"Myslím, že dobře víš, o čem. Řeknu mu to, ale teď ještě ne. Není správný čas."
"A kdy bude?"
"To nechej na mně. A připrav si své nejdokonalejší způsoby, protože se k nám brzy připojí Hermiona." Sotva minutu poté Hermiona vešla do jídelny. Když spatřila Cath a Draca oddechla si.
"Dobré ráno. Myslela jsem, že už nikdy nepotkám živou duši. Nechtěla jsem budit Harryho ani vás a ztratila jsem se." Komtesa se omluvně usmála.
"Je mi to líto, mělo mě to napadnout, ale dnes projdeme celé sídlo a zjistíš, že není těžké se tu orientovat. Jen doufám, se to nestane také Harrymu. Ale pojď se posadit a nabídni si, co jen chceš." Než Hermiona došla ke stolu Draco vstal a odsunul jí židli, aby si mohla sednout. Hermiona se na vteřinu zarazila, ale snažila se to na sobě nedát znát. "Díky." Zašeptala.
Když se vracel kolem Cath na své místo, zašeptal jí do ucha tak, aby to Hermiona nemohla slyšet.
"Lhářko ... jako bys nevěděla o každém kroku, který zde uděláme." Catherine se usmála, jakoby jí říkal lichotku.

O pár chvil později ...

"Když už jsme po jídle, co kdyby jste se přesunuli do obývacího pokoje? Draco ti nabídne něco k pití a já mezitím najdu Harryho." Navrhla Cath.

V obývacím pokoji ...
"Tak co bys ráda? Máme tu bohatý výběr: máslový ležák, nějaký koňak, víno, či spíše něco tvrdšího? Ikdyž teď po ránu bych to nedoporučoval."
"Sklenka vína by nebyla špatná."
"Moje řeč. Bílé, růžové nebo červené?"
"Asi červené."
"Italské, francouzské, španělské ...?" Hermiona ho překvapeně zastavila.
"Kolik tam toho je??" Draco se pousmál.
"Já říkal, že máme bohatý výběr ... tak jaké?"
"Francouzské ... a značku vyber sám." Řekla, když viděla, jak se Draco nadechuje, aby jí vyjmenoval řadu nejrůznějších francouzských vín.
"Tak dobře, zkusíme třeba Merlot. Už jsem zapomněl, jaké tu má Cath skvosty." Hermiona pozorovala, jak Draco s profesionálním výrazem zkoumá barvu, konzistenci a chuť, než naplnil i druhou sklenku a nabídl ji. Hermiona zjistila, že její společník má výborný vkus.
"Ty se ve víně vyznáš ...?" Znělo to spíše jako konstatování, než otázka.
"Něco málo o něm vím." Připustil.
"Když jsem byla ve Francii, navštívili jsme vinice v Bordeaux. Mají tam nejlepší víno v celé Francii."
"Ano, v Bordeaux je nádherně. Mám tam dům a ten výhled je úžasný ... Zamyšleně pokýval hlavou. Až se situace trochu uklidní, přestěhuju se tam."
"Počkej, ty máš dům v Bordeaux? Ale tam mají domy jen ... ty jsi majitelem vinic v Bordeaux??"
Draco se pokusil zatvářit skromně. "Jen jejich části. O víno jsem se zajímal už jako malý kluk. Zábavné na tom všem je, že ani rodiče netuší, že často pijí a chválí víno, které jsem pomáhal vypěstovat. Chci teď znát i tvůj názor ... myslím si, že tohle je celkem dobrý ročník. Ze začátku je trochu trpké, ale pak, když mu dáš šanci a ochutnáš znovu, překvapí svou chutí a vůní. Co ty na to?"
"V tomhle máš rozhodně pravdu ..." Překvapí ...

Mezitím, si šla Cath promluvit s Harrym ...
Je v západním křídle a to už delší dobu, nebloudí, tak co tam dělá??
Našla jsem ho, jak stojí na terase a dívá se do zahrady. "Dobré ráno. Jak ses vyspal?" Otočil se ke mně. "Dobré ráno. Vyspal jsem se báječně."Jeho pohled ale vypovídal o něčem jiném. Je tak prázdný ... "Mysleli jsme, že jsi se ztratil, tak jsem tě šla raději najít." Neopověděl. "Nebyl jsi na snídani."
"Já nemívám po ránu hlad." Tady nejsi u Dursleyů, chtělo se mi namítnout. Naštěstí jsem se včas zastavila. "Měli bychom jít ..."
"Proč máš ráda Malfoye?" Na tuhle otázku jsem už zvyklá. V různých podobách jsem ji slyšela už mockrát a odpovídám pořád stejně. "Je to můj nejlepší a jediný přítel." Chystal se něco říct, ale já mu to nedovolila. "Draco a Hermiona jsou v obývacím pokoji a čekají na nás. Myslím, že jak Hermiona, tak i ty chcete vysvětlení, ne?"
Už z patra jsem slyšela smích z obývacího pokoje. Ano, Draco je výborný společník.
... řekl jsem mu, že to tak udělat nesmí a on na to ..."
"Draco ..."
"Ach, vidím, že už jste se našli. Chcete víno nebo něco jiného?"
"Pro mě víno a výběr je na tobě. Harry, co si dáš ty?"
"Nic, děkuju."
"Dobře. Jak jsem vám říkala včera, toto je sídlo Montespan. Nachází se v severním Skotsku. Nemá tu přístup nikdo jiný, než ten, kdo má mé povolení. Dokonce i mí rodiče musejí žádat o svolení přijít. Navíc sídlo je chráněno velmi silnou magií, takže se opravdu nemůže stát, že smrtijedi zaklepou na dveře."
"Můžu se na něco zeptat?" Ozvala se Hermiona.
"Samozřejmě."Odvětila Cath.
"Kde jsou tví rodiče?"
"Hádám, že ve Francii nebo už míří do Itálie. Každý rok "jezdí" okružní cestu po Evropě. Já s nimi jela minulý rok už po několikáté a tak jsem si "vydupala" že letos zůstanu doma. Což mě přivádí k další věci. Tohle sídlo patří mé rodině už po mnoho generací a já jelikož jsem jeho majitelka a přímá dědička hraběcího titulu, tak je na mě dům ..." V dokončení věty ji však vyrušil praskot v krbu. "Á pošta. Mám tu trochu jiný způsob doručování. Je to dopis od profesora Brumbála." Když dopis četla, trochu se zachmuřila. Pak nevěřícně zakroutila hlavou. S nuceným úsměvem se obrátila na své hosty. "Profesor se ptá, jestli jsme všichni v pořádku. Půjdu mu odepsat a mezitím ... Draco, mohl bys dokončit mou myšlenku?"
"Proč jí nemůžeš dokončit teď a odepsat potom?"
"Protože ten dopis si žádá odpověď hned a sám víš, že ta problematika je trochu složitější. Neboj, budu se snažit to vyřídit co nejrychleji."
Proč mám takový pocit, že v tom byl záměr něčeho jiného? Navíc byla rozlobená , takže asi i Brumbál po ní chce, aby prozradila své inkognito. Chudáček Cathy. No, ale nechat mě v tom taky nebylo zrovna hezký ...
"Tak jo ... jak už se Cath zmínila, je majitelkou Montespan, proto je na ni dům tzv. "napojený". Nebo lépe řečeno, je napojený na její magii. Rod Montespan je starý už stovky, ne-li tisíce let. Její předci tohle panství zaštítili takovou magií, že i Pán zla si rozmyslí, jestli příjde na návštěvu. Tyhle magické ochrany jsou účinné až kilometr od sídla a prostupují celým domem. Proto když se Cath soustředí, dokáže určit polohu každého v tomhle sídle. Takže věděla snad ještě dřív než ty, že ses ztratila." Řekl s pohledem upřeným na Hermionu. Na chvíli se pokoj ponořil do ticha.
"Řeknu to zjednodušeně: kdyby se ochrany Montespan daly rozšířit na kouzelnický i mudlovský svět, nemusel by ses už starat o to, kdo Pána zla zneškodní. Byl by totiž v háji." Zlomyslně se zašklebil. Mezitím se do pokoje vrátila Cath.
"Dopis je vyřízen, takže můžeme pokračovat."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 26. února 2009 v 10:39 | Reagovat

super....konečně další:))....je to fakt úžasný jenom by to chtělo to vysvětlení:))...ale asi si budem muset počkat...

2 NiCooLk@ NiCooLk@ | Web | 28. února 2009 v 19:36 | Reagovat

Krásný...honem honem dalšíí :))

3 lina lina | Web | 7. března 2009 v 17:32 | Reagovat

to zní dobře:D Draca mám ráda jen tak dál..

4 Barcca Barcca | Web | 11. března 2009 v 10:19 | Reagovat

je to uzasne ;-) ale chtelo by to pokracovani

a to co nejdriv

5 Tez Tez | Web | 5. srpna 2009 v 13:46 | Reagovat

Draco...vyborny spolecnik...uvidime ;-) Moc díky, je to hezke...

6 lucrecia lucrecia | Web | 10. dubna 2010 v 15:12 | Reagovat

myslím že jsi dala dohromady dost zajímavou čtverku, Harry Draco Cath a Hermiona..su zvědaví jak se to všechno bude dál vyvíjet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama