4.Kapitola-Annette Rimbauerová, nejasný havraspár

12. dubna 2009 v 10:05 | chantal |  Mít rád je víc, než milovat
Zdravím lidičky! Moc vám děkuju za komenty. Doufám, že si užíváte nádherného počasí,ale najdete si i čas na tuhle kapitolu... ať se vám líbí
Chantal"Draco, ce que vous leur avez dit?"
Draco, co všechno jsi jim řekl?
"Je viens de termner votre ideé. Pourquoi parler francais?"
Jen jsem dokončil tvou myšlenku. Proč mluvíme francouzsky?
"También podemos hablar espaňol o italiano... aut posum laleo ac latine, sodes."
Můžeme mluvit i španělsky nebo italsky... nebo mohu mluvit i latinsky, chceš-li.
"Tout, pas seulement latine! Jem leur dire que ce soit dangereux!"
Všechno, jen ne latinu! Neřekl jsem jim nic nebezpečného!
"Beau."
Fajn.
Komtesa se obrátila na Hermionu a Harryho. "Omlouvám se, vím, že je neslušné mluvit cizí řečí, když nám nerozumíte, ale potřebovali jsme si něco ujasnit. Tak, jak pokračovat? Bradavicemi?"
"To je dobrý nápad, abych byl upřímný, nepamatuju si, že bych tě někdy viděl na vyučování." Řekl Harry. "To jsi také nemohl. Nemáme moc společných hodin, lépe řečeno, nemáme žádné společné hodiny. Draco mi říkal o vaší doměnce, že jsem ze zmijozelu, ale není tomu tak. Mou domovskou kolejí je havraspár." Ve tvářích Harryho a Hermiony se objevil úžas. Když to Catherine zpozorovala, zasmála se. "Asi je pro vás záhadou, jak se zmijozel může přátelit s havraspárem a naopak. Měli bychom vám to vysvětlit, co na to říkáš, Draco?" Draco nasadil znuděný výraz. "Začni."
Catherine nad tím jen s úsměvem zavrtěla hlavou.
"Nejdříve bych asi měla říct, že ve škole používám jméno Annette Rimbauerová, nechtěla jsem a nechci přátele jen proto, jaké mám jméno a postavení. Takových známých mám dost. Jen profesorský sbor, Draco a teď už i vy víte, KDO jsem. Chodím do stejného ročníku, jako vy a troufám si říct, že mi to i jde."
Tohle už nevydržím! "Jde? Kdyby jsi chtěla, tak strčíš do kapsy i profesory!"
"Ale jelikož nechci, tak si to necháme pro sebe! Zasyčela vztekle. Neposlouchejte ho, to víno mu už asi leze na mozek! Jen mám stejný "problém" jako ty, Hermiono, to co si přečtu si okamžitě zapamatuju a mám i talent na kouzla, toť vše. S Dracem se známe už... no.. od narození. Strávili jsme spolu celé dětství. Než jsme nastoupili do Bradavic, bylo nám jasné, že každý půjdeme do jiné koleje, ale..."
"No počkej, tak jasné to zase nebylo. Cath se na Draca podívala s otázkou v očích. Ty moc dobře víš, že nejsi typický havraspár."
"Ne, to opravdu nejsem, ale to bude tím, že jsem strávila moc času s typickým zmijozelem. Každopádně jsme oba byli někde jinde, ale přesto díky mému, řekněme vlivu, na Malfoye staršího byly veškeré prázdniny naše."
"Jo to byly, prázdniny na které se nezapomíná, většinou plné dalšího učení." Urazil se naoko Draco. Cath se zasmála.
"To vymysleli naši, ne já a jak jsi sám řekl, většinou jsme se učili, v ostatních případech jsme si pomáhali při přežití desítek bálů a plesů, které se skoro vůbec nelišily." Cath se na chvíli odmlčela. Páni, netušila jsem, že to bude tak těžké.. kdybych jim tak mohla říct všechno... to ale nejde. "Hmm... bude asi jednodušší, když se budete ptát a my se vám budeme snažit odpovědět." Navrhla.
"Když jsi mluvila o vlivu na Malfoye staršího, co přesně si tím myslela?"
"Jde o to, Harry, že Lucius se velice rád obklopuje lidmi, kteří jsou, podle jeho názoru, důležití. Do této kategorie má rodina patří. Lucius udělá téměř vše pro to, aby mohl dál rozhlašovat, jak dobré vztahy se mnou a mou rodinou má. Zařídil nám soukromého učitele na jazyky a byl štěstím bez sebe, když tu Draco trávil prázdniny."
"Jo, naše Gedevanishvilka, to byly časy." Řekl Draco a usmál se, jakoby si vzpomněl na něco vtipného.
"Kdože?" Zeptala se Hermiona.
"Elene Gedevanishviliová. Učila nás francouzsky, španělsky, italsky a latinsky. Schválně hádejte, odkud byla."Navrhl vyzývavě Draco. Po chvíli ticha... "Z Gruzie! Vsadím se, že to byla jediná čarodějka, co v Gruzii byla. Dodnes nechápu, proč ji otec vybral, jako naši učitelku, když bylo evidentní, z jaké rodiny je. Zrovna on. No, to už je teď jedno. Každopádně, já ji měl rád."
"Aby ne, když jsi byl její miláček. Komtesa s rukou nad hlavou nasadila výraz dychtivého prvňáčka. Paní profesorko, já to vím, já to vím!" Harry s Hermionou se neubránili smíchu. Draco pyšně zvedl hlavu. "Někdo z nás musel být ten aktivní, ty jsi mluvila jen když se tě na něco zeptala nebo jsi se s ní, pro změnu, hádala. Přitom jsi to určitě uměla líp, než já."
"Já jsem věděla, že to umím, to mi stačilo. Navíc mi byla nesympatická." Draco se náhle rozesmál.
"Nikdy nezapomenu, jak po tobě chtěla v latině rozebrat tu větu... jak to bylo?"
"Aequam memento rebus in arduis servare mentem."
"Co to znamená?" Zeptala se Hermiona.
"Hleď v neštěstí zachovati klidnou mysl. Zkus ale její význam vysvětlit pětiletému dítěti, kterému právě umřela kočka."
"Začala se s ní hádat, že latina je stejně mrtvý jazyk, takže ho nemusí umět tak dobře. Ale pozor, ona jí to řekla v latině, takže si protiřečila, ale zároveň do konce hodiny nemusela říct už ani slovo."
"Počkat, vy jste se už v pěti letech učili latinsky?" Zastavil Harry Draca.
"Ano, začali jsme ve 2 letech. Upřesnila komtesa. Musím ale uznat... zlatá Gedevanishvilka, proti Umbridgeové. Ta dala slovu mrcha nový význam. Nesnášela jsem to její pitvoření a oslovování slečno Rimbauerová stylem "můžu do minuty říct, kdo jsi", jakoby mi snad mohla nahnat strach. Měla štěstí, že na mě nezkoušela Veritasérum, jako na ostatní. Ale ty její kecy... "Slečno Montespan, myslím si, že právě vy byste měla chápat lépe než ostatní, že ministerstvo musí zabránit panice... s vaším postavením bychom..." bla bla bla, škoda mluvit. Nikdy jsem netrvala na tom, aby mě v soukromí titulovali, ale u ní jsem udělala vyjímku. Dala jsem jí najevo, že mimo vyučování jsem pro ni komtesa Montespan. Od té doby mi dala pokoj, došlo jí, že ze mě loutku ministerstva neudělá. A když už jsme u té Umbridgeové, můžeš mi Draco vysvětlit, proč jsi u těch nejhorších za neviňátko a nejlepší profesory urážíš?"
"Ne, to tedy nemůžu." Komtesa se na něj zlostně zadívala. "Fajn, omlouvám se. Vím, že to s Umbridgeovou byla chyba, ale tehdy mi to tak prostě nepřipadalo."
"Doufám, že se stydíš dostatečně, protože jsi pokazil Lence Laskorádové rok. Pamatuju si, jak přišla ze schůzky BA poprvé... měla zasněnější výraz, než obvykle a..."
"Ona ti řekla o BA?" Zeptal se Harry.
"Ne, já jsem o BA věděla."
"Jak?" Zeptali se Harry a Hermiona jednohlasně. Draco věnoval Cath rychlý pohled. Cath se usmála a pokrčila rameny.
"Jsem ráda, když jsem informována... Lenka je... jiná, ale do havraspáru patří právem. Jednou večer jsme se bavily, byly jsme ve společence už samy a najednou, uprostřed rozhovoru zmlkla, podívala se na mě zastřeným pohledem a povídá : "Víš, že jsi zvláštní?" Já jsem si v duchu řekla, tak od tebe to sedí, ale ona pokračovala : "Neboj se, tvé tajemství neprozradím." Pak doslova odtančila do ložnice. Byla jsem tak překvapená, že jsem se nemohla ani pohnout."
"A máš tajemství, které by mohla znát?" Zeptal se Harry. Draco sebou nepozorovaně trhl. Komtesa se jen pousmála. "Každý má své tajemství."
Do místnosti se přemístila Lucy. "Může se podávat oběd, madam."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 12. dubna 2009 v 14:43 | Reagovat

teda zase žádný vysvětlení:))...to by mě zajímalo co tají:)...honem další...

2 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 14. dubna 2009 v 19:20 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka.. Jen tak dáll.. Souhlas s mischulkou :)

3 Madame Elois Madame Elois | 14. dubna 2009 v 22:09 | Reagovat

Jaaaaaaj to je upne super!! uplne se mi to libi!! a chtela bych uz vedet, jak to budet dal!! a muzete mi rict,co je to BA? a Co je ku*na to tajemstvi ke Annette? hmmmmmmm pekne jmeno!! proc se mi asi libi, nevite? :D :D :D

4 Tez Tez | Web | 5. srpna 2009 v 13:53 | Reagovat

No wau...je to doopravdy moc hezky napsane...

5 lucrecia lucrecia | Web | 11. dubna 2010 v 16:53 | Reagovat

i když jsem si Cath moc neoblíbila tak to bylo moc pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama