H.J.P. - 2.Kapitola

4. dubna 2009 v 13:59 | Chantal |  HJP
Délka hrozná, stejně jako děj a asi tak tuna pravopisných chyb... to je stručná charakteristika této kapitoly, ale slibuji, že se budu snažit zlepšit
Kritizujte, kritizujte, kritizujte
Chantal
Všichni máme svou světlou a temnější stránku. Těžko říct, jestli je jen na nás, jakou z nich rozvineme. Od našeho prvního nádechu jsme ovlivňováni rodiči, přáteli, známými, zkrátka celým okolím. Ať už více či méně, jsme takoví, jaká je naše výchova. Samozřejmě, můžeme se změnit. Nebo ne??

Na nádraží vládne, jako obvykle, menší chaos, ale mně to nevadí. Mám ho dokonce rád. Konečně jsem zpátky ve světě, kde mohu být sám sebou. Ve světě, kde mi sice každý rok jde o život, ale jen tady se cítím úplný. Když dávám klec s Hedvikou do vlaku s červenou lokomotivou, trochu se usmívám. Ministerstvo uznalo návrat Voldemorta a i přesto, jak nebezpečná a pošetilá byla výprava na odbor záhad, nikdo nezemřel. Ale bylo to jen tak tak ... Kletba smrti od Bellatrix Síriuse minula jen o vlásek a já sám jsem přežil jen díky svým přátelům. Právě teď vidím, jak se Hermiona vítá s Ronem. Z nějakého důvodu, který nám v dopisech zatvrzele odmítala sdělit, trávila celé prázdniny doma u rodičů.
"Tak Hermiono už to vyklop. Proč jsi nepřijela na Ústředí?" Začal Ron, jakmile se usadili v kupé. Hermiona se rozzářila jako vánoční stromeček.
"Mám sestřičku! Jmenuje se Vanessa a je to nejnádhernější dítě na světě. Je tak hodná, skoro vůbec se v noci nebudila, ne jako já, mamka říkala, že já se budila skoro pravidelně co 2 hodiny. Chtěla jsem si jí užít, když ji teď neuvidím. No a jak jste se měli vy?"
Cesta letos ubíhala extrémě pomalu. Ron s Hermionou se chystali zkontrolovat vlak, když kolem kupé prošel Draco. Sám. Hermioně se chtě nechtě zrychlil tep. Pohled do očí trval jen několik vteřin, přesto to pro ni bylo jako věčnost. Snad už se těch snů v Bradavicích zbavím. Mám pocit, že znám každičkou část jeho obličeje, aby taky ne, když jsem ho o prázdninách viděla skoro každou noc. Ne, na tohle nebudu myslet. Máme před sebou 6. ročník, který bude náročný. Proč bych se měla zabývat Malfoyem, který neumí nic jiného, než urážet? I když v jeho očích ....
"Všimli jste si Malfoye? Kde nechal ty své gorily?" Zeptal se Harry.
"Mně zas připadalo divný, že se ani neobtěžoval se do nás navážet.
Ne, že by mi to snad vadilo." Ušklíbl se Ron.
Když začal vlak zastavovat šel trojlístek mezi prvními, ale vlivem davu se ke kočárům dostali až jako poslední.
Sakra, sakra, sakra! Zrovna mně se musí stát, že jediné volné místo je mezi Malfoyem a Parkinsovou. Dobře, jen dýchej a měj hůlku v pohotovosti.
"Copak Grangerová, Potter s Weasleym tě už odkopli?"
hermiona nehodlala na poznámku reagovat, udělal to ale někdo jiný...
"Sklapni, Pansy. Bolí mě hlava a nehodlám si tu bolest ještě zhoršovat posloucháním tvých keců." Ozval se otráveně Draco. Pansy jen naprázdno zalapala. Netroufla si odporovat. Všichni ve zmijozelu byli informováni o tom, že se Draco během roku bude chovat "nezmijozelsky", ale netušila, že s tím začne už teď. Hermiona se na něj podívala, ale on měl oči zavřené. Zbytek cesty proběhl v tichu. Když kočár zastavil, byla Hermiona venku dřív, než byste stačili říct kouzlo. Zařazování v Bradavicích bylo tentokrát delší, než obvykle... tedy, alespoň podle Rona.
"Každý rok je to horší a horší." Harry s Hermionou se na sebe jen podívali, věděli, že se jejich kamarád asi nikdy nezmění.
"Vítám staré, známé tváře, ale i tváře scela nové a doufám, že se jim tu bude líbit. Novou profesorkou obrany proti černé magii se stala slečna Megan Reidová. Bohužel se své učitelky dočkáte až zítra, jelikož ji zdržely neodkladné záležitosti. Na zítřek se ale můžete těšit i z jiného důvodu, máme pro vás překvapení. Ale teď už nebudu unavovat řečmi, jelikož někteří jsou už nervózní, že?" Brumbál spiklenecky mrkl na Rona. "Hostina může začít!" 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NiCooLk@ NiCooLk@ | Web | 5. dubna 2009 v 12:05 | Reagovat

Krásný, skwělý, prostě úžasný.. Jsi na sebe moc přísná :))

2 Kakara Hyuuga♥SBéčko♥ Kakara Hyuuga♥SBéčko♥ | E-mail | Web | 5. dubna 2009 v 14:16 | Reagovat

Kapitola úplně skvělá a kritizovat?? kde jsi na to přišla už se těším na další!!!

3 mischulka mischulka | Web | 5. dubna 2009 v 15:34 | Reagovat

nádherný:))....fakt pěkný...už se moc těšim na pokráčko....

4 priness priness | 10. dubna 2009 v 19:51 | Reagovat

Ahojky, pokud se ti nelíbí změny na blogu.cz dej svůj podpis do petice na http://giraffeandy.blog.cz/0904/petice-proti-zmenam-na-blog-cz . Nenechme si vzít starý blog.cz!!!!!!!
P.S.: Pokud souhlasíš, napiš to všem SB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama