6.Kapitola-Dohoda

28. května 2009 v 17:45 | chantal |  Mít rád je víc, než milovat
Zdravím, moc všem děkuji za přání k narozeninám. Kapča je docela krátká a musím přiznat, že se mi teď moc nechce psát, snad se to změní. Mně se ta kapitola moc nelíbí, ale nevím, jak jinak bych to napsala
Chantal"Draco," napomenula ho Cath.
"Byl to jen návrh," bránil se. Komtesa nesouhlasně zavrtěla hlavou.
"Před několika staletími, kdy existovalo jiné zlo, než Voldemort se smrtijedy, byla sepsána jistá... dohoda. Dohoda mezi aristokraty, temnou stranou a stranou světla. Píše se v ní, že tzv. modrá krev nesmí být vtáhnuta do války ať už kteroukoli ze stran."
"Proč na takovou dohodu zlo přistoupilo?" nechápal to Harry. Draco byl zvědavý, jak na to Cath odpoví. "Modrá krev vždy znamenala prestiž a moc. Proto by nikdo nechtěl, aby se přidala na stranu nepřítele. Zástupci každé strany podepsali listinu o nestrannosti, která platí dodnes. Nikdo z aristokratů nesmí patřit ke smrtijedům ani k Fénixovu řádu. Pokud by některá ze stran dohodu porušila, bylo by to... špatné. Prozatím se nic takového nestalo. Na té Filipově "oslavě léta" budou někteří lidé z Fénixova řádu, ale budou tam také smrtijedi. Mezi nimi určitě nebudou chybět Lucius, Bellatrix a další. A já se, Draco, ke tvému velkému překvapení, neumím rozčtvrtit tak, aby jedna část bránila Luciusovi, aby tě zabil, druhá bránila Harrymu, aby zabil Bellatrix, třetí bránila Hermionu... před čímkoli neočekávaným a čtvrtá se přitom dobře pobavila. Ztoho důvodu raději Filipovi napíšu, jako první, ať s námi nepočítá."
"A když ti slíbíme, že se od tebe nehneme ani na krok?" Usmála se.
"Moc dobře víš, že to na Plessis-Belliéres není možné. Tedy, alespoň ne pořád." Než Draco stačil reagovat, ozvalo se zapraskání v krbu. Při prvním pohledu na psaní se Cath rozesmála.
"On mi snad čte myšlenky. Podívejte, co přikládá k dopisu." Draco jí nahlížl přes rameno.
"Ukaž... páni, kompletní seznam hostů."
"A kromě toho i pozvání na letní slavnosti Plessis-Belliéres, pro všechny," dodala.
"Jak může vědět, že jsme tady?" zeptala se zděšeně Hermiona. Draco a Cath si vyměnili rychlý pohled. "Vzpomínáte si, když jsem vám říkala, že jsem ráda informována? Řekněme, že to máme v rodině." Draco mezitím začal studovat seznam hostů.
"Letos příjde hodně lidí z Fénixova řádu. Například Nymfadora, ta tam zatím byla jen 3x."
"Cože, Tonksnová tam někdy byla?" řekl zaskočeně Harry.
"No jistě. Většina lidí z Řádu tam už někdy byla. Vzpomínám, jak asi před třemi lety přijal pozvání Alastor Moody... Na tuhle událost se vzpomínalo ještě hodně dlouho."
"Nebo když přišla McGonagallová a viděla nás tančit... Ten výraz v její tváři nikdy nezapomenu."
"Ano profesorka McGonagallová byla opravdu překvapena, ale..."
"Cath, za měsíc už ti tohle sídlo poleze na mozek stejně jako mně. A Hermiona s Harrym na tom nebudou o nic líp. Navíc nám francouzské ovzduší prospěje." přesvěčoval Draco. Komtesa se ušklíbla. "Co ty Hermiono, jaký je tvůj názor?"
"No já nevím..." Draco k ní poslal prosící pohled. Tohle Hermionu trochu vyvedlo z koncentrace. Ale potom, co už se o něm dozvěděla už jí to nepřišlo tak moc udivující. Komtesina pozornost se mezitím přesunula na Harryho. "Co myslíš, zvládl bys nezabít Bellatrix a její "kamarády"?" řekla v položertu. K jejímu překvapení se Harry rozesmál. "Když nebudou provokovat..."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 29. května 2009 v 11:27 | Reagovat

kapitolka je super...moc se mi líbí:))...teda trochu kratší ale nevadí:)..už se těšim na další

2 Pegy Pegy | 2. června 2009 v 19:23 | Reagovat

Super kapitola. A super povídka.

3 Kakara Hyuuga ♥tvé SB♥ Kakara Hyuuga ♥tvé SB♥ | Web | 20. června 2009 v 21:29 | Reagovat

sexy kapitolka, ja chci taky takhle dobre psat straaaaaasne se tesim na pokracko doufam ze bude brzo ;-)

4 Tez Tez | Web | 5. srpna 2009 v 14:01 | Reagovat

Moc hezké...a Harrymu nverim...xD. Urcite tam neco vymamlasi...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama