7.Kapitola-Flashback

9. července 2009 v 11:40 | chantal |  Mít rád je víc, než milovat
Je tady pokračování, snad se bude líbit. Předem se omlouvám za chyby, kterých tam určitě bude jak máku
ChantalZ minulé kapitoly

"Co myslíš, zvládl bys nezabít Bellatrix a její "kamarády"?" řekla v položertu. K jejímu překvapení se Harry rozesmál. "Když nebudou provokovat..."

...

Komtesa se usmála. "Zatím nic takového neproběhlo. Zákoník, tak se jmenuje ta dohoda o nestrannosti, dodržují všichni. Smrtijedi ví, že zaútočit na někoho v sídle, kde je modrá krev by znamenalo zkázu. Nic si netroufnou, ale i přesto..." Cath se zarazila, jakoby chtěla něco říct, ale nakonec si to rozmyslela. "No, když už jste mě přehlasovali a k Filipovi pojedeme, musím naši účast potvrdit. Vy se mezitím můžete psychicky připravit na přemístění."
"Přemístění, kam?" ozvala se Hermiona.
"Do Paříže přece. Kde jinde bychom mohly koupit lepší šaty než tam?"
"My se přemístíme takhle pozdě večer do Paříže, abychom si koupily šaty?" zeptala se šokovaně.
"Ano." odvětila Cath klidně.
"Ale vždyť už asi žádné obchody nebudou otevřené a..."
"Hermiono, já tě zavedu do obchodů, kde jsou pro své zákazníky 24 hodin denně. Spiklenecky na ni mrkla. Budu ve svém pokoji, za 15...20 minut vyrážíme."
Zaklepal na dveře, ale nedostalo se mu žádné odezvy. Opatrně otevřel. "Můžu dál.... Cath?"
Překvapeně se na něj zadívala. "Oh promiň, neslyšela jsem tě, samozřejmě, pojď dál."
"Můžeš mi vysvětlit, proč jsi mu to NEŘEKLA?!? Já vím, že jsi chtěla. Taky vím, že je to moje chyba, že mu to musíš říct, ale..."
"Mýlíš se, já nemusím vůbec nic..." namítla.
"Dobře, tak bys mu to MĚLA říct. Stejně by se to dřív nebo později dozvěděl. Někdo Harryho musí zbavit neochvějné a bezvýhradné víry v Brumbála a Fénixův řád." Catherine se smutně usmála.
"Jeho víra už dávno není neochvějná a bezvýhradná, Draco." Vítězoslavně se na ni podíval.
"Tím líp. Bez tebe by se nedožil dnešního dne. Má toho nejmocnějšího, nejchytřejšího a nejkrásnějšího ochránce na světě a NEVÍ TO."
"Děkuji za poklony, ale dobře víš, že já jsem jen záloha, pojistka, kdyby opravdu všechno selhalo.
"Ano, přesně tak. Ty jsi ta šedá eminence, která koordinuje maličkosti. A tyhle maličkosti našeho hrdinu neuvěřitelným způsobem ovlivňují. Musím ti opavdu připomínat, jaké "maličkosti" to byly? Dobře, když tak naléháš, vyjmenuju ti jen ty hlavní, abychom tu nebyli týden, ano? Doprovodil své otázky úšklebkem. Náš 1. ročník : Bylo opravdu ušlechtilé, jak jsi je sledovala, dávala na ně, v rámci možností, pozor, ale nejvíc se mi líbilo, když jsi podstrčila knížku o Kameni Mudrců Hermioně."
"Věděla jsem, že po tom nepřestanou pátrat. Myslela jsem, že když budou vědět, co to je, tak jim dojde, jak je Kámen chráněný a nebudou se tím už zabývat. Jenže ten idiot Quirrell..."
"Já ten příběh znám, přerušil ji, teď je na řadě 2. ročník : Tady se projevila tvá zmijozelská stránka. Takhle zmanipulovat Brumbála... Zakroutil hlavou. Jak jsi přišla na tu velice poetickou hovadinu o tom, že jen ten, kdo do nebelvíru opravdu patří, dokáže ten meč vytáhnout?"
"Víš, že už si ani nevzpomínám? A mimochodem, já Brumbála nezmanipulovala. Dohodli jsme se na tom, že to bude nejlepší řešení."
"Jo, jasně... 3. ročník : "
"Draco, je to nutné?"
"Ano, je. A nepřerušuj mě. Nejdříve ze všeho jsi doporučila toho vlkodlaka, jako učitele obrany proti černé magii." Cath se usadila pohodlněji, tušila, že tohle bude ještě chvíli trvat. Věděla jsem, že ho může Lupin hodně naučit a zároveň mu připomenout, že není ani zdaleka na všechno sám.
"Pak jsi poslala Severuse k Vrbě mlátičce."
"Tvůj kmotr je velice inteligentní muž, Draco. Chrání Harryho už od prvního roku jeho života. Bohužel jsem zapomněla na to, že je také plný zahořklosti. Moje chyba, kterou jsem si uvědomila pozdě."
"Máme tu 4. ročník : Tam nastaly menší komplikace..."
"Ne. Tohle mi nepřipomínej! Projela jsem to na plné čáře! Málem jsem se zbláznila, když s tím pohárem zmizel. Tenkrát mě ten poskok Voldemorta, aniž by to sám tušil, vyšachoval ze hry." otřásla se.
"Ale zase jsi získala plusové body, když jsi poslala pro ostatní ještě předtím, než ho Skrk junior poslal na věčnost. Další na řadě je 5. ročník : Tehdy jsi měla dost starostí s Umbridgeovou a já ti to moc neusnadňoval. K tomu všemu jsi se pokoušela krotit ty Harryho sny jak jen to bylo možné bez toho, aniž by si Pán zla všiml. Na ministerstvu jsi zase umocňovala jeho myšlenky na blízké tak, aby měl dost síly vyhodit Pána zla z hlavy. Kdyby tebe nebylo, svět by už dávno podlehl zkáze. No a 6. ročník, to je kapitola sama pro sebe... Neuvěřitelné, co všechno jsi schopna udělat, aby si spasila mou duši."
"Nebuď tak samolibý, Draco. Jsi skvělý čaroděj, ale nedokázal bys Brumbála zabít. To Snape sice ano, ale bez něj a našeho drahého ředitele, by byla v Bradavicích nuda." Draco se zašklebil.
"Nedělalo ti potíže uvést budoucího zachránce světa do bezvědomí, aby jsi spolu se Severusem v utajení dala Brumbála do kupy?"
"Co chceš slyšet, že mi pukalo srdce?" řekla se zdvihnutým obočím.
"Jsem zvědav, co chystáš pro tento rok." nadhodil s úsměvem.
"Znáš mě, zařídím se podle situace."
"Teď vážně, Cath."
"My jsme předtím vtipkovali?" Draco dal oči v sloup.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 9. července 2009 v 14:54 | Reagovat

hmmmm:))...nevim co říct...bylo to fakt úžasný:)...

2 NiCoOlK@ NiCoOlK@ | Web | 25. července 2009 v 21:12 | Reagovat

SkWělá KapčA.. jen tak dáll.. já wim tyhle slova už sou ohraný ale nic jinyho me nenapada

3 Lajheril Lajheril | E-mail | Web | 25. července 2009 v 21:29 | Reagovat

Mě taky nenapadá nic jiného, než ohrané prosím prosím další =D...

Ne, vážně skvělá kapitolka a bezkonkurenčně nejlepší věta byla: Jak jsi přišla na tu velice poetickou hovadinu o tom, že jen ten, kdo do nebelvíru opravdu patří, dokáže ten meč vytáhnout?"
Z toho jsem opravdu nemohla =D...

Vaše Laj

4 tajnostka22 tajnostka22 | Web | 27. července 2009 v 22:06 | Reagovat

ahooojky...veľmi pekná kapitolka....hneď daj prosííím ďalšiu

5 Tez Tez | Web | 5. srpna 2009 v 14:07 | Reagovat

Teď mi tak trochu hl. postava přijde jako Mary-sue...ale hezké...

6 Cfko Cfko | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 20:31 | Reagovat

Super blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama