8.Kapitola-Paris la nuit

5. srpna 2009 v 11:00 | chantal |  Mít rád je víc, než milovat
Tohle je 1. část kapitoly. Jméno Romain (Romén) se mi moc líbí a do Paříže bych se ráda někdy podívala. Název kapitoly se dá přeložit jako "Paříž v noci" nic jiného mě nenapadlo
Chantal"Nemrač se tak, Draku, udělají se ti vrásky." zasmála se.
"Nesnaž se změnit téma." Komtesa se na něj zadívala s naprosto vážnou tváří.
"Draku, za chvíli budeme v Paříži. Krásné, skoro už noční Paříži. Prosím, nech mě si to užít."
"Ať je tedy po tvém...ostatně, tak jako vždycky." Draco směrem k ní naznačil jemnou úklonu. Catherine se zablesklo v očích. "Jdeme nakupovat, to znamená, že budu potřebovat tvůj úžasný odhad. Navíc budeš dvojnásobně vytížen, už se těšíš?" Draco nechal její otázku bez odpovědi.
"Mohla bys mi prozradit, kde najdu tvé další dva hosty? A nechala bys nám tak 10 minut? Potřebuju jim něco říct..." Komtesa se na chvíli zahleděla do prázdna. Vypadala jako slepec s otevřenýma očima. Po pár vteřinách se dozvěděl, že jsou oba v pokoji Harryho.
"Dále," uslyšel Hermionin hlas, poté co zaklepal. "Už máme jít dolů?" zeptala se.
"Ne, jen bych vás chtěl na něco upozornit."
"A na co?" zeptal se Harry. Potom, co se dozvěděl od Hermiony a viděl, že se chová jinak, než ve škole, se na Draca díval trochu jiným způsobem. Pořád mu nevěřil, ale jeho nedůvěra byla mnohonásobně menší.
"Jde o to, že jdeme nakupovat, což pro Cath znamená: jupí, budu utrácet. Její radost se ještě zvýší, když má za koho utrácet."
"O tom jsem s ní chtěla mluvit. Ani jeden z nás tady nemá tolik galeonů, jsme zvylí jít na Příčnou a až tam si je vybrat..." Draco ji zastavil.
"Nechte ji. Nechte ji za vás utrácet, protože já za sebe jen jednou chtěl zaplatit... Nejen, že mi to nevyšlo, ale urazil jsem ji a nepromluvila se mnou celý den. Musel jsem ji slíbit, že už to neudělám. Víte, Cath nemá moc lidí, za které by mohla utrácet. Teď nepočítám její rodinu a známé, tam se to řídí trochu jinými pravidly. Proto, když má tu možnost..."
"Chytí ji a nepustí, dokud není spokojená." Dořekl za něj Harry. "Něco podobného bych rád zažil s Weasleyovými. Kdykoliv jim chci dát nějaké peníze, razantně to odmítnou a já už pak nemám sílu se s nimi hádat."
"Cath se s tebou nebude hádat, to mi věř. Jo a ještě něco... Sumy, které zákazníci v těch obchodech utratí, jsou horentní. Proto jsou tam zaměstnanci 24 hodin denně. Nepozastavujte se nad tím. To by mělo být vše. Půjdeme?"
"Konečně, už jsem za vámi chtěla poslat Lucy. Harry, chyť se mě, prosím. Draku, ty dozajista víš, kam chci jít?" "Jistě." "Výborně, přemísti se s Hermionou. Uvidíme se za chvíli." Komtesa se i s Harrym přemístila. Draco natáhl ruku k Hermioně.
"Ty jsi ale nebyl na zkoušce z přemisťování." namítla. Draco se pousmál.
"To Cath taky ne a vidíš, jak se jí to povedlo. Chytíš se nebo raději zůstaneš tady?" Hermiona se nadechla a váhavě se chytila nabízené ruky, pak ji ale pevně stiskla. O vteřinu později se objevili ve známé ulici Champs-Élysées před obchodem značky Armani.
"Nemám rád přemisťování." řekl Harry, jakoby sám sebe utvrzoval.
"Tohle je ale mudlovská část Paříže a průchod do té kouzelnické je jinde."
"Jsou to mudlovsko-kouzelnické obchody, Hermiono a zaměstnanci jsou tady velice loajální a diskrétní. Nikdo se nedozví, že jsme tu byli." Prostor do kterého vešli, by se dal množstvím a rozmanitostí oblečení, považovat za samostatné nákupní centrum.
"Quelle agréable suprise pour moi!"
Jaké příjemné překvapení pro mě!
"Aussi, vois voir Romaine"Také vás ráda vidím Romaine, ujistila přicházejícího muže Catherine. Byl vysoké postavy, jasně modré oči, vlasy barvy obilí. Na sobě měl zřejmě na míru šitý černý hábit. Romain políbil Catherine ruku a pohlédl na její doprovod.
"Bienvenue á deux belles dames de Paris, est un hommage."
Vítat dvě tak krásné dámy v Paříži je poctou. Francouz během řeči spočíval pohledem na Hermioně. Ta se váhavě usmála. "Neumím francouzsky tak dobře, co to říkal?"
"Vous aurez besoin de parler l´anglais canadien, ils ne seront pas."
Budete muset mluvit anglicky, oni vám nerozumí. Sdělil mu Draco s menším úšlebkem.
Romain si povzdechl. "Taková škoda, francouština je nádherná. Tím, ale samozřejmě nechci říct, že mám něco proti angličtině. Spustil obchodník naprosto plynulou anglickou řečí. Vítám vás v Paříži, slečno Grangerová. Rád vás poznávám, stejně jako vás, pane Pottere."
"Jak víte, kdo jsem?" zeptala se Hermiona.
"Párkrát se vaše jméno objevilo v novinách a já si takové lidi pamatuji. No nechám vás tady, když mě budete potřebovat, stačí zavolat."
"Draco, rozhlédni se." Blonďák dal oči v sloup a začal obhlížet tu spoustu šatů před sebou. "A nezapomeň, 3 večery" připomněla mu Cath.
"Jo." ozvalo se od něj trpitelsky. Harry s Hermionou to sledovali nechápavými pohledy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | Web | 5. srpna 2009 v 14:13 | Reagovat

Draco jakozto modni guru??? Zajimave...noc se tesim na dalsi, doufam, ze bude brzi...

2 mischulka mischulka | Web | 6. srpna 2009 v 10:42 | Reagovat

fakt krásná kapitolka:))...to sem zvědavá co Draco vybere:)...

3 Lajheril Lajheril | Web | 9. srpna 2009 v 18:42 | Reagovat

Hm... buď se učíš fráninu, nebo ti pomáhal google překladač =D Ještě že tam ten překlad je, jinak bych byla naprosto hotová.
A na Draca se taky těším, to bude ještě zajímavé (vlastně už je) =D.
Super kapitola, taková...nápaditá. A opět se přidávám k Tez... na další kapitlu se moc těším =)

Vaše Laj

4 Elis Elis | 22. srpna 2009 v 11:12 | Reagovat

teť sem tu stránku našla a tahle povídka mě úplně unesla, dej prosím rychle pokráčko ano?
Krááása, těším se na dalšííí!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama