3. Kapitola

15. května 2010 v 20:40 | Chantal |  Bystrozorská elita
Zdravím vás, 3.kapitola je celkem krátká, ale kdybych do ní vepsala všechno, co mám v hlavě, měli by jste z toho hodně velký guláš, takže na to půjdeme hezky pomaličku. Tuším, že Tajnostka měla obavy, že ze Sarah udělám "komoleninu všetkého" A její obavy se plní... já za to ale nemohu. Tyto bytosti (bez magie) zřejmě opravdu existovaly (existují?) já si "je" jen vypůjčila. Snad vás to neodradí od dalšího čtení. Takže jen do toho... kamenovat a silně kritizovat můžete ale až zítra, protože dnes jsem zase o rok starší a další pohromy už bych nezvládla
Chantal"Takže, řeknu to rovnou a pak budu vysvětlovat. Většina lidí, i když to možná nebude váš případ, stejně neví co to znamená, když řeknu, že jsem fext." Následovaly tři vteřiny ticha. Kluci nechápavě nakrčili obočí a Hermiona několikrát zmateně zamrkala. "To ale.... Fexti neexistují, jsou mýtus." Sarah zpola pobaveně, zpola nesouhlasně zavrtěla hlavou.
"Dovoluji si nesouhlasit, připadám si docela skutečná."
"Promiňte, ale my vůbec netušíme, o co tady kráčí," ozval se Sebastien a Josh jen přikyvoval. Sarah pobídla Hermionu, které už zářily oči přednáškou. "Fexti jsou bájná magická stvoření. Existuje o nich jen pár nejasných záznamů, které nebyly nikdy potvrzeny..."
"Ale ani vyvráceny," skočila jí do toho mírným hlasem Sarah. Hermiona nereagovala.
"Fexti údajně vládnou nadliskou silou, jsou nadprůměrně inteligentní, mají neuvěřitelné znalosti, protože... Fexti žijí a stárnou pomaleji než jiní lidé, včetně kouzelníků," doplnila pro přesnost. "Nikdo tak nemůže odhadnout jejich skutečný věk, jsou nezranitelní a jen oni vědí jak vytvořit takzvaný Fextein. Což je látka kterou, podle dohadů, nelze zničit," dokončila Hermiona.
"Tobě je sedmnáct?" zeptala se Sarah obdivně.
"Osmnáct, brzy devatenáct," opravila ji.
"Neuvěřitelné, Hermiona vám právě předala všechny informace, které jsou o nás, více či méně známé. Aby jste si nemysleli, že si z vás dělám legraci, dokážu vám, že nejsem v žádném  případě mýtus. Budeme se řídit popisem, který uvedla Hermiona: nadliská síla,..." začala vyjmenovávat a spolu se slovy zvedla sama masivní křeslo, ve kterém předtím seděla. "Nezranitelnost, tady tě poopravím, zranit mě můžete jako kohokoli jiného, jen se mi to bude hojit rychleji. Jako ukázku... D, budeš tak laskavá?" obrátila se na démonku. Té se v dlani, s rudým zábleskem, objevila dýka. Sarah si bez mrknutí oka přejela ostrou čepelí přes dlaň. Čistý řez. "Zacelí se mi to asi za 15 minut, do půl hodiny tam nebudu mít ani jizvičku. Dále, vytvoření Fexteinu," zasmála se, "víte, vtip je v tom, že Fextein nelze vytvořit. Mám ho v sobě, proudí mi žilami spolu s krví. Bez něj bych byla "jen" čarodějka, to on zpomaluje stárnutí, dává sílu a uzdravuje mě." Sarah soustředěně zatla zraněnou ruku v pěst. Všichni v místnosti sledovali, jak jí místo krve stéká do nastavené dlaně bezbarvá tekutina. Blondýnka foukla do malé loužičky, která se jí v ruce utvořila. Všechny ovanula příjemná květinová vůně. "Dnes jsou to fialky," obeznámila je. "až za hodně dlouhou dobu umřu a někdo po x letech najde a otevře můj hrob, bude vědět, že narazil na něco zvláštního. Mé tělo totiž nepodlehne rozkladu, budu vypadat jako bych jen spala a měla se každou chvíli probudit. A kromě toho se kolem mě bude linout podobná vůně... Věk... to je téma, u kterého bych využila práva neodpovím. Nesděluji svůj pravý věk, není podstatný. Nevýhoda toho být fext spočívá v omezeném čase působnosti na jednom místě. Mohu tady bez obav zůstat maximálně 5 let, pak už začínají být lidé podezřívaví."
"Počej, tohle nechápu, proč prostě..." Sarah skočila Joshuovi do řeči. Tuhle otázku už párkrát slyšela.
"Proč neoznámím kouzelnickému světu co jsem zač? Jistě, kouzelníci jsou přizpůsobiví, zvykli by si. Ale jsou také závistiví a chamtiví. Co by asi chtěli jako první, jakmile by zjistili, kdo jsem?"
"Fextein," řekli Harry s Hermionou společně.
"Přesně tak," souhlasila Sarah, " a rozhodně by ho nevyužili jen k dobru."
"Jsi v kontaktu i s jinými fexty?" zajímalo Harryho.
"Čas od času na sebe narazíme, ale nevyhledáváme se."
"Mám otázku," začal Josh, " jen nevím, jestli je vhodná." Sarah se usmála.
"Pokud nebudu chtít, neodpovím ti."
"Tví rodiče byli... jsou... no, taky fexti?" Při pohledu na D, která vypadala, jako by měla Joshe v příští vteřině uškrtit, bylo jasné, že to není vhodná otázka.
"Ne... nebyli. Fextein není dědičný. A byť jsem po tom pátrala, nezjistila jsem příčinu toho, proč jsem fext já a jiní ne. Přestala jsem viditelně stárnout asi ve dvanácti. Už si nejsem jistá, kdo rodičům vysvětlil co jsem, ale pamatuju si, že byli strašně pyšní. Byli tak hrdí, že právě jejich dcera..." Sarah se v očích zaleskly slzy. "Že je přežije o stovky let." Najednou se uprostřed místnosti vytvořila nesourodá, mléčně bílá mlha. Ta za pár vteřin zmizela, ale zanechala po sobě svitek pergamenu. "No, zdá se, že párty už je připravena, takže se zvedáme... Nemůžeme přece naše spolužáky nechat čekat," pobídla je.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | 15. května 2010 v 22:14 | Reagovat

Skvělé :D ten fext je zajímavej :P...mocinky se těším na pokráčko :-*

2 Danrea Danrea | 20. května 2010 v 18:56 | Reagovat

Pěkný námět, těším se na pokračování :-)

3 Karlos-sama Karlos-sama | Web | 26. května 2010 v 11:29 | Reagovat

Doufám, že další díl bude o něco delší a více zajímavější, ne že by tenhle nebyl, ale zatím se skoro nic neděje :)

4 ostruzinka ostruzinka | Web | 8. července 2010 v 23:21 | Reagovat

Tahle povídka je taky úžasná. Prosím, prosím o pokráčko. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama